Umowy na zasadach wyłączności

WYŁĄCZNOŚĆ TO SAME KORZYŚCI

Najlepszą odpowiedzią na pytanie, dlaczego warto jest podpisać umowę na wyłączność, może być sparafrazowanie przysłowia, że jeśli wszyscy zajmują się Twoją nieruchomością, to znaczy, że może jednak nikt się nią nie zajmuje. Rozwinięciem zaś tej odpowiedzi jest kilka istotnych elementów, które sprawiają, że warto jest podpisać umowę na wyłączność.


WYŻSZA CENA SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

Podpisując wiele umów otwartych (umów nie na wyłączność) warto się zastanowić jak zostanie to odebrane przez potencjalnych nabywców, gdy kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt agencji umieści ogłoszenia w intrenecie o sprzedaży jednej nieruchomości.

Łatwo przewidzieć, co nabywca może pomyśleć:

Jeśli tyle agencji próbuje sprzedać tę nieruchomość i do tej pory robi to bezskutecznie to:

- albo – ta nieruchomość ma jakieś wady i nikt nie jest nią zainteresowany, więc ja też będę ją omijał szerokim łukiem

- albo – przyczyną jest zawyżona cena, być może złożę ofertę właścicielowi, ale o kilkadziesiąt procent niższą niż wynosi cena wywoławcza.

Zdarza się także, że nabywca kontaktuje się z kilkoma agencjami komunikując, że kupi wybraną nieruchomość przez tę agencję, która wynegocjuje z właścicielem najniższą cenę.

Umowa na wyłączność eliminuje te wszystkie zagrożenia. Ogłoszenie na każdym portalu, czy stronie internetowej może pojawić się tylko raz, co podkreśla jej wyjątkowość i uniemożliwia zaniżanie jej ceny.


SZEROKA DOSTĘPNOŚĆ INFORMACJI O NIERUCHOMOŚCI NA RYNKU

Częstą obawą właścicieli jest to, że zawarcie umowy na wyłączność spowoduje, że tylko jedna agencja będzie miała nieruchomość w swojej ofercie, a przecież inne agencje mogą mieć również potencjalnych nabywców, – więc lepiej zawierać umowy otwarte z dużą liczbą agencji.


Należymy do systemu MLS. MLS oparty jest na wymianie ofert między biurami nieruchomości, a nadzoruje go Warszawskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, które w sposób rygorystyczny kontroluje przestrzeganie regulaminu systemu. Jednym z zapisów tego regulaminu jest obowiązek wpisania do systemu oferty, z zawartą umową na wyłączność, w ciągu 72 godzin (zazwyczaj wykonywane jest w ciągu kilku godzin).


Dlatego zawierając jedną umowę na wyłączność:

- masz pewność, że najpóźniej w ciągu 72 godzin informację o twojej nieruchomości otrzyma około 300 agencji, a oferować ją będzie mogło 1000 pośredników i agentów,

- w umowie otrzymasz pisemną gwarancję prezentowania przez nas oferty na około stu portalach, a na wybranych i najbardziej znanych oferta będzie prezentowana, jako „Premium” lub „Wyróżniona” (oglądalność oferty rośnie blisko 20 krotnie).

Tej gwarancji nie daje żadna umowa otwarta.


BEZPIECZEŃSTWO

Pośrednik lub podległy mu Agent, mają obowiązek skrupulatnego weryfikowania potencjalnych klientów. Nieruchomość jest prezentowana tylko tym klientom, którzy wyrażą zgodę na przechowywanie ich danych. Dlatego zawsze wiesz, kto przychodzi oglądać Twoją nieruchomość, bo przecież zdarza się, że celem wizyty „klienta z ulicy” wcale nie jest zakup nieruchomości. Zawsze jesteśmy obecni przy prezentacji nieruchomości. Jednym z istotnych elementów bezpieczeństwa transakcji jest obowiązkowe OC, jakie posiada Pośrednik odpowiedzialny zawodowo, za wykonanie umowy pośrednictwa, a także ubezpieczenie OC naszej firmy.


WYGODA

Jedna agencja = jeden Pośrednik lub podległy mu Agent – tylko z jedną osobą się kontaktujesz, tylko od jednego Pośrednika lub podległego mu Agenta odbierasz telefony – tylko jeden Pośrednik lub podległy mu Agent koordynuje spotkania. Nie ma konieczności, abyś musiał powtarzać te same informacje na temat nieruchomości wielu Pośrednikom, robisz to tylko raz oszczędzając czas, to ten jeden Pośrednik lub podległy mu Agent zna wszystkie zalety, ale i wady nieruchomości. Nie musisz podpisywać wielu umów z pośrednikami, a później martwić się i zastanawiać czy je rozwiązać, czy poinformować o transakcji. A po finalizacji transakcji nie musisz odbierać (czasami nawet przez kilka lat) telefonów z różnych agencji z pytaniem: czy to jeszcze aktualne? Jedna umowa i wiele korzyści.


OSZCZĘDNOŚĆ TWOJEGO CZASU

Jeśli nieruchomość, która przeznaczona jest na sprzedaż lub wynajem, nie jest już zamieszkana, to bardzo dobrym rozwiązaniem jest przekazanie do niej kluczy Pośrednikowi lub podległemu mu Agentowi, z którym podpisana została umowa na wyłączność. Dzięki temu oszczędzasz czas, bo nie musisz przyjeżdżać za każdym razem, kiedy Pośrednik lub podległy mu Agent przyjeżdża z potencjalnym klientem. Jednak takie rozwiązanie jest możliwe tylko w przypadku umowy na wyłączność. Pośrednikowi, z którym podpiszesz umowę na wyłączność, możesz powierzyć także całość spraw związanych ze sprzedażą / wynajmem nieruchomości (od uzyskania dokumentów nieruchomości, poprzez prowadzenie procesu sprzedaży / wynajmu, aż do transakcji).


AKTUALNOŚĆ OFERTY

Dzięki podpisaniu umowy na wyłączność, Twoja oferta zawsze jest aktualna, co do zawartych w niej informacji. Nie musisz martwić się, że przy zmianie danych, czy też ceny, trzeba o tym poinformować wszystkie agencje, z którymi podpisane zostały umowy. W przypadku umowy na wyłączność kontaktujesz się tylko z jednym Pośrednikiem lub podległym mu Agentem odpowiedzialnym za Twoją ofertę i przekazujesz mu niezbędne informacje, a on zadba o to, aby o zmianach dowiedzieli się wszyscy zainteresowani. Nie ma, więc mowy o sytuacji, w której na stronach internetowych portali nieruchomościowych możesz odszukać 10 ogłoszeń Twojej nieruchomości, a w każdym z nich jest np. inna cena.  


A więc jedna umowa, a wiele korzyści.


DACZEGO UMOWA NA WYŁĄCZNOŚĆ?
Uzasadnienie można zawrzeć w jednym zdaniu: jest to optymalne i najbardziej racjonalne rozwiązanie dla obu stron. Ta forma zapewnia maksymalne poszanowanie czasu klienta, jego wygody i komfortu, jednocześnie umożliwiając najbardziej efektywną i atrakcyjną formę reklamy. Żadna firma, bez podpisania umowy na wyłączność, nie zaangażuje w pełni swoich sił i środków w promowanie oferty!


SKUTECZNOŚĆ
Jedynie podpisanie umowy na wyłączność gwarantuje użycie przez biuro wszelkich dostępnych i ekonomicznie opłacalnych środków, pozwalających na szybsze i bardziej skuteczne dotarcie z ofertą do zainteresowanych: reklama bezpośrednia na własnej stronie internetowej i pośrednia poprzez zintegrowany system MLS - w ciągu 72 godzin dociera do kilkuset pośredników w całej Polsce.

JEDNA OSOBA DO KONTAKTU
Od początku do końca klient prowadzony jest przez jednego agenta z którym załatwia wszelkie formalności. Osoba ta dba o merytoryczną stronę transakcji: pomaga przy kompletowaniu niezbędnych dokumentów, sporządza dokumentację fotograficzną, prezentuje nieruchomość potencjalnym nabywcom, doradza i na bieżąco konsultuje się z klientem. Daje to możliwość wprowadzania na bieżąco ewentualnych modyfikacji, zmian danych, dzięki czemu oferta jest zawsze aktualna.

PREZENTACJA NIERUCHOMOŚCI BEZ ANGAŻOWANIA CZASU KLIENTA
Tylko umowa na wyłączność (w przypadku nieruchomości na sprzedaż lub do wynajęcia, która nie jest zamieszkana) umożliwia powierzenie agentowi – opiekunowi kluczy i okazywania nieruchomości, potencjalnym nabywcom (po wstępnej weryfikacji), bez angażowania czasu Klienta.

WIĘKSZE ZAANGAŻOWANIE POŚREDNIKA
Pośrednik, z którym Klient podpisze umowę na wyłączność, bierze na swoje barki całość spraw związanych ze sprzedażą / wynajmem nieruchomości (od uzyskania dokumentów nieruchomości, poprzez prowadzenie procesu sprzedaży / wynajmu, aż do transakcji). Doświadczenia nasze i wielu innych pośredników wskazują na zdecydowanie większą skuteczność umów wyłącznych - nieruchomości szybciej znajdują nabywców.

JEDNA AGENCJA - JEDEN POŚREDNIK – WIELE KORZYŚCI


DLACZEGO WARTO PODPISAĆ Z NAMI UMOWĘ NA WYŁĄCZNOŚĆ?

 

Jedno Biuro = jeden Pośrednik = maximum wysiłku i nakładów przy promowaniu i oferowaniu Twojej nieruchomości - tylko z jedną osobą się kontaktujesz, tylko od jednego Pośrednika odbierasz telefony - tylko jeden Pośrednik koordynuje spotkania. Nie ma konieczności abyś musiał powtarzać te same informacje na temat nieruchomości wielu Pośrednikom, robisz to tylko raz oszczędzając czas, to ten jeden Pośrednik zna wszystkie zalety, ale i wady nieruchomości i podejmuje szerokie działania. Nie musisz podpisywać wielu umów z pośrednikami, a później martwić się i zastanawiać czy je rozwiązać, czy poinformować o transakcji. Jedna umowa wbrew pozorom przynosi korzyści.


Szeroka oferta i promocja nieruchomości - po podpisaniu umowy na wyłączność taka oferta dociera do wszystkich Pośredników działających m.in. w danym mieście. Dzięki temu o Twojej nieruchomości zostanie poinformowana większa liczba potencjalnych nabywców, czyli Klientów wszystkich Biur, ale kontaktować będą się oni nie z Tobą, a z Pośrednikiem, z jakim podpisałeś umowę na wyłączność. Oszczędzasz, więc czas, bo to wspomniany Pośrednik będzie koordynować całość działań nad sprzedażą czy wynajmem Twojej nieruchomości.


Bezpieczeństwo transakcji - Pośrednik, z którym podpisana została umowa na wyłączność, weryfikuje potencjalnych Klientów, poza tym istotnym elementem bezpieczeństwa transakcji jest obowiązkowe ubezpieczenie OC, jakie posiada Pośrednik odpowiedzialny zawodowe za wykonanie umowy pośrednictwa.


Bieżące uaktualnianie prezentowanej oferty - dzięki podpisaniu umowy na wyłączność, Twoja oferta zawsze jest aktualna, co do zawartych w niej informacji. Nie musisz martwić się, że przy zmianie danych, czy też ceny, trzeba o tym poinformować wszystkie agencje, z jakimi podpisana została umowa. W przypadku umowy na wyłączność kontaktujesz się tylko z jednym Pośrednikiem odpowiedzialnym za Twoją ofertę i przekazujesz mu niezbędne informacje, a on zadba o to, aby o zmianach dowiedzieli się wszyscy zainteresowani. Nie ma, więc mowy o sytuacji, w której na stronach internetowych portali nieruchomościowych możesz odszukać 10 ogłoszeń Twojej nieruchomości, a w każdym z nich jest np. inna cena.


Oszczędność Twojego czasu - jeśli nieruchomość, która przeznaczona jest na sprzedaż lub wynajem, nie jest już zamieszkana, to bardzo dobrym rozwiązaniem jest przekazania do niej kluczy Pośrednikowi, z jakim podpisana została umowa na wyłączność, dzięki temu oszczędzasz czas, bo nie musisz przyjeżdżać za każdym razem, kiedy Pośrednik lub podległy mu Agent zjawia się z potencjalnym klientem. Jednak takie rozwiązanie jest możliwe tylko w przypadku umowy na wyłączność. Pośrednikowi, z którym podpiszesz umowę na wyłączność.

 


Zapraszamy do współpracy !

 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb klientów. Zmiany ustawień dotyczących plików cookie można dokonać w dowolnej chwili modyfikując ustawienia przeglądarki. Korzystanie z tej strony bez zmian ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

rozumiem